Бургас в морето от новини

Menu
  • Новини
  • Интересно
  • Клюки
  • Рецепти и Здраве
  • Свят
  • Хороскоп
  • Спорт
  • Друго

Home
Новини
Десислава Радева иска данъчна ваканция заради извънредното положение
Новини

Десислава Радева иска данъчна ваканция заради извънредното положение

bur_admin 15.03.2020
Вече трети ден цяла България е в извънредно положение заради разпространението на коронавируса у нас. Само за днес положителните проби на заразени хора с COVID-19 у нас са 43. Преди минути пък стана ясно, че и мъж, върнал се от Италия във Врана, е дал положителна проба.

Вчера премиерът Бойко Борисов проведе спешен телефонен разговор с президента Румен Радев заради коронавируса.

Преди часове пък съпругата на държавния глава написа дълъг пост в личния си фейсбук профил. Той бе свързан с COVID-19 и извънредното положение в страната.

Тя пита дали ще има данъчна ваканция и как ще се помогне на българския бизнес, засегнат от извънредните мерки.

Ето какво още пише Десислава Радева (публикуваме думите й без редакторска намеса):

„За корона вируса и нас. Сериозно, без музика.

Няколко седмици преди да се появи първият случай у нас бяхме свидетели на едни „говорещи глави“ в националните медии, които разясняваха, поясняваха и, да речем, предупреждаваха.

Тайно се надявах, че паралелно с това едни умни глави работят върху план за действие, ако (когато) засегне и нас.

Уви! Имаме извънредно положение, гласувано от Народното Събрание без уточнение какво включва то.

Появи се разпореждане на Министъра на здравеопазването, което внесе малко яснота относно извънредността.

Въпросите, които не ми дават мира, са много.

И включват:
1. Колко средства е отделила държавата за справяне с проблема, в т.ч. подпомагане на бизнеса? Който в близко бъдеще няма как да функционира пълнокръвно. И да плаща заплати, данъци, осигуровки. (това към министър Горанов и премиера)

2. Ще има ли банкова, НОИ, НАП ваканция, докато трае извънредното положение, като не пропускаме и бързите кредити? Защото много хора имат кредити – ипотечни, бизнес, потребителски, а икономиката ще е в колапс не само в национален, но и в световен мащаб. (пак към министър Горанов и премиера)

3. Какво правим с възрастните хора, чиито деца са в чужбина? Кой им помага, пазарува и наглежда? (към министър Сачева и премиера)

4. Има ли телефон (национален), на който хора със съмнения за зараза да се обаждат и да получат помощ и указания? (към министър Ананиев и премиера)

5. Този е един от най-важните – как е гарантиран животът и здравето на хората, които са на фронтовата линия – здравните служители (адекватна екипировка и оборудване)? Без тях бройката легла няма никакво значение. За заплатите им няма да повдигам въпрос.(пак към министър Ананиев и премиера)

Ситуацията е кризисна. Не само у нас, но и в световен мащаб. Крути мерки към хората без адекватна намеса на държавата няма да свършат работа, мисля.

Господа управляващи, поемете персонална отговорност, за да сме наясно кой не си е свършил работата, и вместо да паникьосвате населението, покажете, че сте помислили за неговото оцеляване. Ако изобщо сте“.

Източник: БЛИЦ
Share
Tweet
Email
Prev Article
Next Article

Related Articles

Кандидат-министър се мазни на Борисов в ефир: Бойко винаги бие на тенис, страшен е!
Ние сме отбор за дълъг мач, заяви в „Тази събота …

Кандидат-министър се мазни на Борисов в ефир: Бойко винаги бие на тенис, страшен е!

Алгафари взриви мрежата: Колелото се завъртя и сега Радев лее крокодилски сълзи
От Фейсбук профила на политическия пиар Нидал Алгафари Приятели, преди …

Алгафари взриви мрежата: Колелото се завъртя и сега Радев лее крокодилски сълзи

About The Author

bur_admin

Спонсорирано

Спонсорирано

НАЙ-ЧЕТЕНО Статистиката не е налична.

Бургас в морето от новини

Copyright © 2026 Бургас в морето от новини