Бургас в морето от новини

Menu
  • Новини
  • Интересно
  • Клюки
  • Рецепти и Здраве
  • Свят
  • Хороскоп
  • Спорт
  • Друго

Home
Новини
Извънредна новина за Христо Шопов след екшъна, става страшно за него
Новини

Извънредна новина за Христо Шопов след екшъна, става страшно за него

bur_admin 24.02.2024

 

 

Актьорът Христо Шопов е с повдигнато обвинение и е задържан в ареста за 72 часа, след като заплаши с убийство жена.

Ето какво съобщиха от Софийска районна прокуратура:

 

Софийска районна прокуратура обвини мъж, заканил се с убийство с пистолет на жена в условията на продължавано престъпление с две деяния.

 

 

 

На 23.02.2024г. около 00,20 часа в ж.к. “Малинова долина” в гр. София, обвиняемият Х.Ш. се заканил с убийство на П.Т., държейки в ръката си пистолет и казал: „Ще те застрелям в лицето с пистолета си!“. След това около 00,30 часа обвиняемият хванал жената с ръка под брадата и я блъснал към ограда на къща, като й казал: „Ще те убия“. Жената изпитала основателен страх от заканата.

По случая е образувано бързо производство за престъпление по чл. 144, ал. 3,т. 1, вр. ал.1 от НК, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“ .

С постановление на наблюдаващ прокурор Х.Ш. е задържан за срок до 72 часа.

Предстои да бъде внесено искане в съда за разглеждане на дело за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.

 

В ранните часове на петъчния ден стана ясно, че актьорът Христо Шопов е арестуван в столичното 7 РУ. Това е станало след междусъседски скандал и извадено оръжие.

Според данните Шопов е заплашил с пистолет своята съседка на име Патриция, която твърди също така, че е била ударена от популярния актьор.

Чужденката, която живее в съседство със сем. Шопови е направила забележка на съпругата на актьора, че паркира автомобила си неподходящо и ѝ пречи да излиза, след което ѝ вдига чистачките. Когато се върнала видяла, че чистачките на нейната кола са счупени.

 

В този момент разказва Патриция отива до дома на семейството, откъдето излизат Христо Шопов и съпругата му. Тя успява и да запише част от случилото се на видео, преди да се озове на земята при физическата разправа.

„Излязоха и те директно ме нападнаха. Той насочи пистолет към лицето ми и заяви, че ще ме застреля. След това Христо ме удари в лицето. Можете да видите, че имам синини и започвам да се подувам.

Патриция

Бях на преглед в „Пирогов“, на място дойде и полиция“, разказва чужденката, цитирана от Нова ТВ.

„Те двамата ме удряха и се опитваха да вземат телефона ми, успях да запиша както той ми казва: Ще те убия„, допълва пострадалата жена.

„На място е установено, въпросният гражданин притежава три броя огнестрелни оръжия, които са предадени доброволно от него и той е задържан в поделение на МВР, заяви гл. Комисар Димитър Кангладжиев, зам.-главен секретар на МВР.

Съпругата на Христо Шопов на този етап отказва коментар и заяви, че ще изчака разследването.

Съседите на двете страни са по-скоро на страната на семейство Шопови. Между живущите наоколо тлее конфликт и по повод бездомно куче, като едните настояват то да продължи да бъде отглеждано там, а другите искат да бъде дадено в приют.

Share
Tweet
Email
Prev Article
Next Article

Related Articles

Късна есен посред май: Задават се студ, ветрове и дъжд! С колко се сриват градусите?
Очакват ни много ниски максимални температури. По високите западни полета …

Късна есен посред май: Задават се студ, ветрове и дъжд! С колко се сриват градусите?

Експерт каза голата истина: Всеки трети българин остава без пенсия, не му достига стаж
Всеки трети българин няма да може да вземе пенсия веднага …

Експерт каза голата истина: Всеки трети българин остава без пенсия, не му достига стаж

About The Author

bur_admin

Спонсорирано

Спонсорирано

НАЙ-ЧЕТЕНО Статистиката не е налична.

Бургас в морето от новини

Copyright © 2026 Бургас в морето от новини