Бургас в морето от новини

Menu
  • Новини
  • Интересно
  • Клюки
  • Рецепти и Здраве
  • Свят
  • Хороскоп
  • Спорт
  • Друго

Home
Новини
За ужас на Кирил Петков: Изненадващи вести след срещата ГЕРБ – Възраждане!
Новини

За ужас на Кирил Петков: Изненадващи вести след срещата ГЕРБ – Възраждане!

bur_admin 19.11.2022

ГЕРБ подкрепя предложението на партия „Възраждане“ бъде предоговорен Националният план за възстановяване и устойчивост в частта „Енергетика“ с цел да бъдат запазени минно-добивните предприятия в Маришкия басейн. Това стана ясно на среща между представители на двете формации.

Поканата на „Възраждане“ беше към всички парламентарни групи, но се отзоваха само ГЕРБ и за кратко – „Български възход“.

„Правителството на Кирил Петков е нарушило решение на Народното събрание от 31 януари 2020 г., което категорично противоречи на приетите текстове на 113-а страница от Плана. Всъщност, това е причината ние да сме тук“, заяви Добрев.

Относно коментари, че няма да затвори нито една централа, а ще работят сезонно, Добрев изчисли, че ако при инсталирани пет хиляди мегаватчаса трябва да работят 1200, всяка централа ще работи по три месеца.

Кой е този бизнес, който ще работи три месеца, другите девет месеца няма да работи, но ще плаща заплати, попита той. Няма как да оцелеят предприятията при тази схема, която си представят от „Продължаваме Промяната“, допълни той.

Добрев отново настоя президентът да свика Консултативен съвет за национална сигурност по въпрос за бъдещето на въглищните централи:

„И те са всичко на всичко две изречения, които поставят българската енергетика на колене. Категорично сме съгласни с вас, че нещо трябва да се направи. Проблемът е толкова голям, че ние нямаме избор, ние трябва да започнем тези преговори, за да променим тези две изречения, които обричат българската енергетика, въглищната енергетика поне, на фалит“.

Искра Михайлова от „Възраждане“ каза, че нестабилната политическа обстановка застрашава преговорите с Брюксел, но този риск трябва да бъде поет.

„Преговорите, които ние в момента можем да проведем, са застрашени от самата нестабилна политическа обстановка, в която се намираме, от това да излезем от експертния тон и от тона, който изисква държавническа мисъл и да влезем в една предварителна предизборна кампания“.

Тя декларира, че в търсене на подкрепа отново ще се търси диалог и с БСП. По-рано днес „Възраждане“ се срещнаха с представители на синдикатите.

Източник: demokrat.bg

Share
Tweet
Email
Prev Article
Next Article

Related Articles

Учител влезе в час гримиран и с френски маникюр, а родителите направо побесняха
Родителите на ученици в руския град Ростов на Дон се …

Учител влезе в час гримиран и с френски маникюр, а родителите направо побесняха

Случи се нещо много лошо на Хазарта, отдавна не му бяха причинявали такава болка
Емблематичният рап изпълнител Мишо Шамара се заяде с колегите си …

Случи се нещо много лошо на Хазарта, отдавна не му бяха причинявали такава болка

About The Author

bur_admin

Спонсорирано

Спонсорирано

НАЙ-ЧЕТЕНО Статистиката не е налична.

Бургас в морето от новини

Copyright © 2026 Бургас в морето от новини