Бургас в морето от новини

Menu
  • Новини
  • Интересно
  • Клюки
  • Рецепти и Здраве
  • Свят
  • Хороскоп
  • Спорт
  • Друго

Home
Новини
Звезден десант в парка: Шампиони и артисти преобразиха Борисовата градина
Новини

Звезден десант в парка: Шампиони и артисти преобразиха Борисовата градина

bur_admin 28.04.2026

Парковете на София са нейните бели дробове, но често те имат нужда от нашата помощ, за да дишат свободно. В една мащабна акция за чистота, Борисовата градина беше преобразена благодарение на усилията на доброволци и обществени фигури. Инициативата на БАТ България успя да обедини хора от различни сфери в името на една обща цел – по-чиста и приветлива градска среда.

Звездният блясък този път не беше под светлините на прожекторите, а сред алеите на парка. Олимпийската шампионка по бокс Стойка Кръстева, талантливата Гергана Турийска и носителят на приза „Мъжки глас на годината“ Борис Илиев бяха сред първите, които се включиха в събирането на дребни отпадъци. Към благородната кауза се присъединиха и музикантите от дует „Експоуз“, доказвайки, че добрият пример е най-мощното вдъхновение.

За по-малко от два часа екипът успя да освободи зелените площи от близо 100 килограма отпадъци. Акцията премина под професионалното водене на режисьора и продуцент Борис Радев, който координираше усилията на доброволците. Основният фокус беше върху превенцията на замърсяването с малки предмети, които често биват подценявани, но имат сериозен екологичен отпечатък върху градската среда.

Това събитие е част от годишната ESG програма на БАТ България, насочена към устойчиво развитие и социална отговорност. Чрез подобни кампании компанията не само почиства физически пространствата, но и се стреми да изгради култура на отговорно изхвърляне на отпадъци. Призивът към всички граждани е ясен: да използваме предназначените за целта места и да пазим природата в града.

В крайна сметка красотата на София зависи от всеки един от нас. Макар 100 килограма да изглеждат като малка капка в океана, те са символ на промяната, която започва с личното участие и грижата за споделения ни дом. Доброволчеството остава най-прекият път към по-зелено и уютно бъдеще.

Източник: standartnews.com

Share
Tweet
Email
Prev Article
Next Article

Related Articles

Бивш финансов министър от ГЕРБ взриви ефира! Вещае нови избори, ако не се случи това
Партиите нямат избор да не подкрепят този бюджет. Ако не …

Бивш финансов министър от ГЕРБ взриви ефира! Вещае нови избори, ако не се случи това

Десислава Атанасова: Лена Бориславова вероятно не е посещавала магазин
„Лена Бориславова вероятно не е посещавала магазин и не знае …

Десислава Атанасова: Лена Бориславова вероятно не е посещавала магазин

About The Author

bur_admin

Спонсорирано

Спонсорирано

НАЙ-ЧЕТЕНО Статистиката не е налична.

Бургас в морето от новини

Copyright © 2026 Бургас в морето от новини