Бургас в морето от новини

Menu
  • Новини
  • Интересно
  • Клюки
  • Рецепти и Здраве
  • Свят
  • Хороскоп
  • Спорт
  • Друго

Home
Интересно
Един от лекарите, спасили Ериксен на терена, е българин
Интересно

Един от лекарите, спасили Ериксен на терена, е българин

bur_admin 14.06.2021

Кадър видео БНТ

Един от лекарите, спасили звездата на Дания Кристиан Ериксен, е българин. Това е д-р Валентин Великов, който работи за UEFA, пише NOVA.

Новината съобщи в профила си в социалната мрежа бившият халф на „Лудогорец” Светослав Дяков, който написа:

външна реклама

„Но истинските герои са хората от най-великата според мен професия – докторите! Със своя професионализъм и спокойствие те върнаха човека от оня свят, те обърнаха сълзите от болка в радост! И съм горд, че и един българин беше там – големият Доктор Валентин Великов!!”.

 

На Ериксен вече са му направени десетки изследвания, за да бъде установена точната причина за прилошаването му.

Главният лекар в Сърдечния център на болница Rigshospitalet, в която е Ериксен, говори пред медиите и обясни по-подробно какво вероятно се е случило с футболиста.

 

„Ще направим ултразвуково сканиране на сърцето, за да разберем какви са проблемите му. Може да става дума за инфаркт, вентрикуларна тахиаритмия или коронарна артериална болест на сърцето. Не е характерно за 29-годишен човек да бъде изложен на риск от сърдечен арест, особено в такава спортна форма като неговата“, заяви лекарят, цитиран от tv2lorry.dk.

Share
Tweet
Email
Prev Article
Next Article

Related Articles

Жената на Миро пълно копие на Сандра Бълок (снимка)
Помните ли певецът Миро от Каризма? Той твърди, че жена …

Жената на Миро пълно копие на Сандра Бълок (снимка)

Дразнещите, от които ни се повръща
От доста време насам двете социални мрежи предлагат функцията Story, …

Дразнещите, от които ни се повръща

About The Author

bur_admin

Спонсорирано

Спонсорирано

НАЙ-ЧЕТЕНО Статистиката не е налична.

Бургас в морето от новини

Copyright © 2026 Бургас в морето от новини