Бургас в морето от новини

Menu
  • Новини
  • Интересно
  • Клюки
  • Рецепти и Здраве
  • Свят
  • Хороскоп
  • Спорт
  • Друго

Home
Новини
НОВ СКАНДАЛ: ПП избират министри еднолично, Христо Иванов е бесен
Новини

НОВ СКАНДАЛ: ПП избират министри еднолично, Христо Иванов е бесен

bur_admin 05.05.2023

ПП са предложили министър от квотата на ДБ без да съгласуват решението си с коалиционните си партньори. Става дума за Гергана Кабаиванова, която бе номинирана за министър на туризма. От формацията на Христо Иванов разбрали за това, когато списъкът бил обявен, съобщава „Капитал“ като се позовава на свои източници.

От ДБ обявиха подкрепата си за проекто-кабинетът при очевидна липса на техни кадри. Христо Иванов оправда решението с това, че ДБ ще останат в парламента, за да осигурят „тила“. Оказва се, че по време на заседание на парламентарната група и при обсъждането на кабинета „Денков“ от ДБ не са участвали в гласуването, като са се оправдали с липсата на решение на партийните си органи.

Според източници от формацията на Христо Иванов не са били съгласни със силно партийния състав в кабинета. По мнение на ДБ за реализацията на втория мандат би трябвало да се състави експертно правителство, като си оставили опция да сменят политическите фигури с експертни.

Източник: demokrat.bg

Материалът НОВ СКАНДАЛ: ПП избират министри еднолично, Христо Иванов е бесен е публикуван за пръв път на Новини от Балканите и света.

Share
Tweet
Email
Prev Article
Next Article

Related Articles

Борисов събра спешно ГЕРБ! Обяви какво започват да правят с ПП
„Днес имахме среща с нашите основни опоненти на изборите, т.нар. …

Борисов събра спешно ГЕРБ! Обяви какво започват да правят с ПП

Мъж заплаши пловдивчанка с пистолет до плажа в Слънчев бряг
Мъж заплаши с пистолет жена на плаж в Слънчев бряг. …

Мъж заплаши пловдивчанка с пистолет до плажа в Слънчев бряг

About The Author

bur_admin

Спонсорирано

Спонсорирано

НАЙ-ЧЕТЕНО Статистиката не е налична.

Бургас в морето от новини

Copyright © 2026 Бургас в морето от новини