Развръзката на кървавия инцидент в Атина дойде след шестчасова мащабна операция на гръцките власти. Възрастен мъж на 89 години, който по-рано през деня откри огън пред сгради на държавната администрация, вече е в ръцете на полицията.
Стрелбата, при която бяха ранени петима души, предизвика истински шок в гръцката столица. Мотивите за агресията са свързани с административни проблеми относно получаването на пенсия, което доведе до необмислените и опасни действия на пенсионера.
След като напусна местата на нападението, мъжът се укриваше в продължение на часове. Органите на реда обаче успяха да го проследят до град Патра, където той се е опитал да потърси убежище в хотел.
При извършването на ареста полицаите са открили у него допълнително оръжие. Намерено е второ огнестрелно средство – зареден пистолет, което подсказва, че е имало сериозен риск от ескалация на насилието, ако задържането се беше забавило.
В момента ситуацията е под контрол, а разследващите установяват всички обстоятелства около инцидента. Пострадалите при стрелбата са под лекарско наблюдение, докато обществото в Гърция остава потресено от случилото се.
Източник: dnes.dir.bg
